Dnia 26 października 2023 r. w naszej Szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia Sopockiej Szkoły Muzycznej I st.

Występy rozpoczęli najmłodsi, uczniowie klasy pierwszej cyklu sześcioletniego, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Były piosenki, tańce, ilustracje rytmiczne na dziecięcych instrumentach perkusyjnych oraz Bum-bum rurkach.

Następnie wystąpił nasz absolwent, stypendysta Prezydenta Miasta Sopotu – Hubert Guzowski, który zauroczył publiczność swą grą na fortepianie.

Teraz nadszedł czas na prezentację uczniów klasy I cyklu czteroletniego, którzy zaśpiewali 3 piosenki wraz z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych.

Przed najważniejszą częścią tego dnia, czyli Pasowaniem na Ucznia, wystąpili: ucz. kl. I/6 – Janina Lizarzaburu-Szeloch (skrzypce), duet Ania Wincesewicz-Bobowicz kl. III/6 (skrzypce) i Karolina Gwiazdowska kl. IV/6 (wiolonczela) oraz duet fortepianowy Marcel Galewicz kl. II/4 i Tomasz Pragacz kl. III/4.

Kulminacją uroczystości było Ślubowanie złożone przez wszystkich uczniów klas I oraz Pasowanie na Ucznia.

Dzieci otrzymały dyplomy oraz niespodzianki ufundowane przez Urząd Miasta Sopot.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani udali się do sali nr 1, gdzie rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek.

Uczniów do uroczystości przygotowali: p. Małgorzata Kocemba, p. Roksana Szreder, p. Nikola Freda, p. Piotr Fredrich, p. Jarosław Zgiet i p. Anna Zakrzewska.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego święta – nauczycielom, rodzicom, przewodniczącej Rady Rodziców p. Joannie Mielnik oraz Urzędowi Miasta Sopot. 

Zachęcam wszystkich rodziców i przyjaciół Szkoły do wzięcia udziału w naszych kolejnych koncertach i uroczystościach, podczas których zaprezentują się uczniowie grający na innych instrumentach, spośród siedmiu, na których kształcą się nasi uczniowie.

Taniec z chustami

Taniec z flagami

Uczeń 1 klasy

Duet fortepianowy