Do  SOPOCKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I stopnia  im. Stanisława MONIUSZKI
ul. Obrońców Westerplatte  18/20 na rok szkolny 2020/2021

Szkoła prowadzi nabór kandydatów do klas: skrzypiec, fortepianu, wiolonczeli, gitary, fletu, klarnetu i saksofonu.

Nauka trwa w dwóch cyklach:

• 6 – letnim
  • 4 – letnim

Na cykl 6-letni przyjmowane są dzieci w wieku co najmniej  7 lat oraz nie więcej niż 10 lat. (W wyjątkowych wypadkach może zostać przyjęte dziecko 6-letnie posiadające opinie z poradni pedagogiczno-psychologicznej).

Na cykl 4-letni przyjmowani są kandydaci w wieku  co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

Liczba przyjętych kandydatów zależy od ilości miejsc.

Terminy badań przydatności zostaną ustalone zgodnie z rozporządzeniami MEN dotyczącymi zaleceń związanych ze stanem epidemii.

Badanie przydatności kandydatów polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na danym instrumencie.
Terminy lekcji przygotowawczych dla kandydatów zostaną ustalone razem z badaniami przydatności.

O terminach badań przydatności i lekcji przygotowawczych szkoła będzie informować w dniu ich ustalenia.

Podania oraz zapisy przyjmowane są od dnia 1 kwietnia do dnia 10  lipca 2020 r.

Wymagane dokumenty jakie należy złożyć:

zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki gry na instrumencie w szkole muzycznej, wypełniony kwestionariusz, który należy złożyć e-mailem na adres ssm@sopockaszkolamuzyczna.pl lub w sekretariacie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 – do pobrania tutaj Kwestionariusz

O przyjęciu do szkoły decyduje punktacja z przeprowadzonego badania przydatności.

Z uwagi na trwający stan epidemii, terminy lekcji przygotowawczych i badania przydatności mogą ulec zmianie. Ostatecznym terminem dostarczenia zaświadczenia lekarskiego jest dzień poprzedzający termin badania przydatności.
Do czasu odwołania stanu epidemii prosimy o przesyłanie dokumentów rekrutacyjnych wyłącznie drogą mailową.

Telefon kontaktowy: 58 551 26 28, 664499476

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego rodzaje zadań podczas badania przydatności