15 września 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela p. Piotra Fredricha, udała się do Muzeum II Wojny Światowej na spektakl „Lekcja umierania doktora Korczaka”.

Przedstawienie jest adaptacją sztuki Poczta Rabindranatha Tagore, uzupełnioną fragmentami z pamiętników Janusza Korczaka. Spektakl Poczta został wystawiony 18 lipca 1942 roku przez wychowanków Janusza Korczaka z Domu Sierot przy ul. Siennej 16 w Warszawie. Poprzez pracę nad przedstawieniem Janusz Korczak przygotował swoich podopiecznych na spotkanie ze śmiercią. Kilkanaście dni po premierze dzieci, wychowawcy i Janusz Korczak zostali wyprowadzeni na Umschlagplatz i wywiezieni do obozu zagłady w Treblince.

W przedstawieniu biorą udział dzieci z teatru Muzycznego Junior w Gdyni, a wśród nich uczennica naszej szkoły Franciszka Stawińska, której gratulujemy udanego występu na scenie.