W dniach 10-12 października 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Szkole grupę muzyków z Memphis, która przyjechała na zaproszenie Urzędu Miasta Sopot.

W ciągu 3 dni muzycy poprowadzili następujące zajęcia:
10.10 – dwie lekcje rytmiki z najmłodszymi uczniami naszej Szkoły, dwie lekcje gry na skrzypcach, zajęcia z duetem smyczkowym oraz zajęcia z zespołem instrumentów dętych,
11.10 – dwie lekcje ze szkolnym chórem,
12.10 – lekcję gry na skrzypcach oraz zajęcia z duetem smyczkowym.

Zajęcia z uczniami prowadzili:
Dr. Ryan Fisher, Interim Dean of College of Communications and Fine Arts and Choral Director, University of Memphis,
Dr. Kevin Sanders, Director of the Rudi E. Scheidt School of Music, University of Memphis,
Dr. Marcin Arendt, Associate Professor of Violin, University of Memphis; President, Memphis in Poland Festival,
Dr. Rebecca Arendt, Professor of Practice Community Engagement & Voice, University of Memphis; Executive Director, Iris Collective; Vice President, Memphis in Poland Festival.

Dla dzieci była to nie tylko wspaniała lekcja wspólnego muzykowania, zdobywania nowych doświadczeń, ale również możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych, gdyż nasi goście prowadzili zajęcia w języku angielskim.

Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy współpracowali z naszymi gośćmi i wybrali uczniów do zajęć: p. Gabrieli Konkol, p. Jarosławowi Zgietowi, p. Dariuszowi Egielmanowi i p. Piotrowi Fredrichowi.

Anna Zakrzewska