27 października 2023 roku rodzice i uczniowie naszej Szkoły udali się na koncert do Kościoła Katolickiego pw. NMP Wniebowziętej Gwiazda morza w Sopocie.

W programie znalazł się utwór z kanonu literatury muzycznej – Requiem d-moll KV 626 W. A. Mozarta. Wystąpili soliści związani z Gdańskiem, z towarzyszeniem Chóru Politechniki Gdańskiej i orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej pod batutą Mariusza Mroza.

W wybornej akustyce wnętrza odnowionej świątyni, w której znajduje się również Izba Pamięci Polonii Sopockiej do zwiedzania której zachęcamy, Msza żałobna zabrzmiała w sposób dojrzały i doskonale wprowadziła słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji nadchodzących uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

tekst: Piotr Fredrich
foto: Roksana Szreder