Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej Szkole odbył się coroczny Koncert z okazji Święta Odzyskania
Niepodległości.

W tym roku uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego, bowiem Szkoła nasza została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

Po uroczystym otwarciu zaprezentowali się laureaci pierwszych miejsc Szkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się dnia poprzedniego.

Następnie rozpoczęła się część instrumentalna koncertu, którą poprowadził p. Dariusz Egielman.

Jako pierwszy wystąpił Zespół smyczkowy przygotowany pod kierunkiem p. Jarosława Zgieta, który zagrał 3 utwory: „Przybyli ułani”, „O, mój rozmarynie” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”.

Następnie zaprezentował się Zespół instrumentów dętych, który wspólnie z nauczycielką fletu p. Ewą Synajewską-Śmiszek oraz pod kierownictwem p. Dariusza Egielmana, nauczyciela klarnetu, wykonał dwa utwory J. Wasowskiego: „To znaki drogowe” i „Całuj wuja”.

Jako trzecia wystąpiła Emilia Swiłło, ucz. p. Gabrieli Ralickiej-Sadowskiej wykonując na fortepianie „Mały walc” G. Miśkiewicza.

Piotr Boguszewski, ucz. p. Angeliny Jagodzińskiej zagrał na skrzypcach utwór S. Hermana i W. Walentynowicza pt.: „Taniec krasnoludków”. Akompaniowała mu na fortepianie p. Dorota Stronias.

„Preludium e-moll op. 28 nr 4” F. Chopina usłyszeliśmy w wykonaniu Marii Kiedy, ucz. p. Roksany Szreder.

Kolejnym wykonawcą, również na fortepianie, był Karol Boratyński, ucz. p. Małgorzaty Kocemby, który zagrał „Poloneza g-moll op. posth F. Chopina.

Jako siódmy zaprezentował się Dominik Winnicki, ucz. p. Izabeli Hoffmann-Fortuny, który na skrzypcach wykonał utwór M. Popławskiego pt.: „Mazur” do akompaniamentu p. Doroty Stronias.

Tomasza Pragacza, ucz. p. Roksany Szreder usłyszeliśmy na fortepianie w utworze pt.: „My, Pierwsza Brygada”.

Następnie duet fortepianowy Marcel Galewicz i Tomasz Pragacz, ucz. p. Szreder wykonali utwór G. Miśkiewicza „Dziewczyna z pozytywką” oraz I. Garzteckiej „Kolej”.

„Mazurka op. 7 nr 1” F. Chopina usłyszeliśmy w wykonaniu duetu fletowego Nairi Mikhitaryan i Leny Gazdy, ucz. p. Ewy Synajewskiej-Śmiszek.

Część instrumentalną zakończył występ fortepianowy Weroniki Wiatrowskiej, ucz. p. Gabrieli Konkol utworem A. Cwojdzińskiego „Preludium pamięci Fryderyka Chopina”.

Zwieńczeniem koncertu był występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Piotra Fredricha. W wykonaniu uczniów usłyszeliśmy pieśni: „W pogodne lato”, „W domu ojczystym”, „Piechota”, „Ostatni mazur”, „Przybyli ułani”, „Raduje się serce” oraz „Straż nad Wisłą”.

Na zakończenie krótki rys historyczny przedstawił juror wczorajszego konkursu wokalnego, historyk p. Zbigniew Wilczyński.
W postać legionisty wcielił się nasz uczeń Raymi Uriona-Renes.

Serdecznie dziękujemy artystom za występy, nauczycielom za przygotowanie uczniów, widowni za gorące oklaski.
Zapraszamy na kolejne koncerty prezentujące osiągnięcia naszych uczniów.