Dnia 9 listopada 2023 r. w naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, w czterech kategoriach wiekowych zgłosiło się łącznie aż 27 wykonawców, co bardzo nas ucieszyło.

Wokalistów oceniało jury w składzie: p. Wisława Dopke, pan kmdr. por. Maciej Budziński oraz p. Zbigniew Wilczyński.

Konkurs rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego, nasza Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

Następnie uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego odtańczyli taniec z flagami do piosenki pt.: „Jestem Polakiem”.

Po przepięknych prezentacjach wokalnych uczestników jury udało się na naradę, a głos zabrał pan historyk Zbigniew Wilczyński, który przypomniał uczniom i zebranej publiczności historyczne aspekty Święta Niepodległości. Były pytania konkursowe, zagadki, rysowanie mapy i inne zadania, które p. Zbigniew przygotował dla dzieci. Nie zabrakło też słodkości.

Dzięki Przyjacielowi Szkoły, naszemu sponsorowi, mogliśmy zakupić nowy sprzęt nagłaśniający z dwoma bezprzewodowymi mikrofonami oraz statuetki i piękne nagrody dla wykonawców. Rada Rodziców również sfinansowała upominki, a pan Zbigniew książki historyczne dla wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy!

Wyniki konkursu w następnym poście.