16 listopada 2023 r. uczniowie Sopockiej Szkoły Muzycznej I st. wzięli udział w kolejnej, już dwudziestej edycji Festiwalu Muzyki Słowiańskiej, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie.

W grupie pierwszej wystąpili: pianista Marcel Galewicz z klasy Pani Roksany Szreder oraz skrzypek Piotr Boguszewski z klasy Pani Angeliny Jagodzińskiej.

W grupie drugiej: pianista Tomasz Pragacz z klasy Pani Roksany Szreder oraz skrzypaczka Anna Wincesewicz-Bobowicz z klasy Pana Jarosława Zgieta.

W kategorii duetów, w grupie II zaprezentowali się pianiści Marcel Galewicz i Tomasz Pragacz przygotowani przez Panią Roksanę Szreder.

Poziom był bardzo wysoki, a Jury w składzie: dr hab. Paweł Kukliński, AM w Gdańsku, dr Adrianna Lis, AM w Katowicach, mgr Marta Ossowska-Utrysko, PSM I st. Malbork wysłuchało aż 65 młodych instrumentalistów.

Nasi uczniowie zostali docenieni, zebrali gromkie brawa oraz otrzymali Dyplomy i Nagrody.
Tomasz Pragacz, Anna Wincesewicz Bobowicz: WYRÓŻNIENIE ex aequo w grupie II – kategoria soliści
Marcel Galewicz i Tomasz PragaczIII miejsce w kategorii duet – grupa II.
Ani Wincesewicz-Bobowicz na fortepianie akompaniowała Pani Dorota Stronias.

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom serdecznie gratulujemy!