Dnia 21 grudnia 2023 r. uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego przygotowali dla rodziców i zaproszonych gości krótki program artystyczny.

Występ rozpoczęła Pastorałka pt.: „Zagraj dziecku kołysankę”, muz. T. Niewiarowskiej, tekst W. Chotomskiej, po której klasa I a zaprezentowała układ ruchowy do utworu P. Czajkowskiego „Marsz” z „Dziadka do orzechów”.

Następnie uczniowie zaśpiewali piosenkę pt.: „Pada śnieg”, na melodię Jingle bells, tłumaczenie E. Zechenter-Spławińskiej. Występ zakończył układ ruchowy w wykonaniu klasy I b do utworu „Jingle bell rock”.

Po występach nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Uczniowie, rodzice i dziadkowie przy akompaniamencie pianina wspólnie odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

Tak przygotowani mogą spokojnie w niedzielę zasiąść przy wigilijnym stole, teksty i melodie kolęd opanowane do perfekcji!