Zapraszamy na minikoncert „Kolędy świata” zespołu instrumentalnego Przyjaciele Sopockiej Szkoły Muzycznej.

Zespół Instrumentalny „Przyjaciele Sopockiej Szkoły Muzycznej” to młodzi muzycy – absolwenci, uczniowie i sympatycy szkoły skupieni wokół Dariusza Egielmana, pedagoga klasy klarnetu, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia pracy w sopockiej szkole.

Występ na scenie Sopoteki to kolejna w ostatnich latach prezentacja zespołów instrumentalnych wywodzących się z Sopockiej Szkoły Muzycznej. Kierowane przez Dariusza Egielmana zespoły – Orkiestra SSM, Zespół Klarnetowy SSM, czy ostatnio „Przyjaciele Sopockiej Szkoły Muzycznej” występowały nie tylko w Sopotece, ale również w Sali Urzędu Miasta, w Kościele Chrystusowym, w Sopot Centrum oraz w Muszli Koncertowej na molo.

Podczas piątkowego koncertu zabrzmią m.in. znane na całym świecie kolędy: „Ding, Dong, Merrily on High”, „Hark! The Herald Angels Sing” czy „Carol of the Bells”. Z ich poruszającymi emocje melodiami związana jest często szerzej nieznana, ciekawa historia ich powstania.

Wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy chcą jeszcze raz poczuć magię świąt, zapraszamy na koncert świąteczny do Sopoteki już 12 stycznia o 17:00. Wstęp wolny!