Dnia 22 kwietnia 2024 r. zaprosiliśmy do naszej Szkoły najmłodszych mieszkańców miasta Sopot – dzieci z sopockich Przedszkoli.

Każdy koncert, a było ich aż trzy, wysłuchało i aktywnie w nim uczestniczyło po 60 przedszkolaków. Dzieci z uwagą słuchały utworów granych na różnych instrumentach, śpiewanych piosenek, odpowiadały na pytania i zagadki, a także aktywnie – ruchowo brały udział w zabawach muzycznych.

Koncert przygotowały i prowadziły panie: Małgorzata Kocemba i Barbara Prasowska-Zeidler, a uczniom akompaniowała p. Dorota Stronias. Wśród wykonawców zaprezentowali się:

• Zosia Zaleszkiewicz kl. 1 – skrzypce, naucz. J. Zgiet
  • Urszula Olecka kl. 1 – fortepian, naucz. M. Kocemba
  • Józefina Grosz kl. 2 – gitara, naucz. M. Góra
  • Laura Zeidler i Alicja Majewska kl. 2 – flet, naucz. E. Synajewska-Śmiszek
  • Sofija i Kanstantsin Hruzdzilovich kl. 1 – klarnet, naucz. D. Egielman
  • Helena Kowalczyk kl. 5 – saksofon, naucz. A. Bukowska
  • Karolina Gwiazdowska kl. 4 – wiolonczela, naucz. N. Freda
  • Emilia Swiłło kl. 4 – fortepian, naucz. G. Ralicka-Sadowska
  • oraz uczniowie klasy II i IV (piosenki, wiersze, tańce i narracja).

Koncerty bardzo podobały się najmłodszym. Mamy nadzieję, że wkrótce grono naszych uczniów powiększy się o kolejne nowe zdolne dzieci.

Zapraszamy do naszej Szkoły – rekrutacja trwa!