W Sopocie trwa dwudziesta jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat. Do występu w koncercie inauguracyjnym, który odbył się w poniedziałek 20 maja 2024 r. w kościele NMP „Gwiazdy Morza” w Sopocie zaproszony został Zespół Klarnetowy Sopockiej Szkoły Muzycznej. Ośmioosobowy zespół złożony z uczniów i absolwentów naszej szkoły, występujący pod kierunkiem wieloletniego pedagoga klasy klarnetu Dariusza Egielmana, wykonał utwory Humperdincka, Bacha, Purcella, Bononciniego oraz melodię Amazing Grace.

Zgromadzona publiczność – sopoccy melomani, przedstawiciele Rady Miasta, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, nagrodziła zespół gromkimi brawami.

W dalszej części tego wyjątkowego koncertu zabrzmiała „Gloria” Johna Ruttera w wykonaniu połączonych chórów festiwalowych, organów i Gdańskiego Zespołu Instrumentów Dętych i Perkusji. Całością dyrygował prof. Marcin Tomczak.