12 czerwca 2024 r. nasi uczniowie klasy fortepianu reprezentowali szkołę podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „SOLO I W DUECIE” w Szafarni.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz PSM I st. w Kowalewie Pomorskim. Młodzi pianiści z całej Polski grali na fortepianie marki Steinway w Ośrodku Chopinowskim otoczonym przepięknym parkiem.

Każdy z uczestników w grupie drugiej, trzeciej oraz w grupie duetów wykonał trzy utwory.

Jury doceniło piękny dźwięk, technikę i dojrzałe wykonania i przyznało Nam następujące nagrody:

• Emilia Swiłło, uczennica Pani Gabrieli Ralickiej-Sadowskiej otrzymała II miejsce w grupie II,
  • Marcel Galewicz, uczeń Pani Roksany Szreder otrzymał III miejsce w grupie II,
  • Tomasz Pragacz, uczeń Pani Roksany Szreder otrzymał I miejsce w grupie III,
  • Duet fortepianowy Marcel i Tomek otrzymali I miejsce w kategorii Duety.

Warto było jechać tyle kilometrów!!!

Serdecznie gratulujemy Emilce, Marcelowi, Tomkowi i obu Paniom.