Rok szkolny 2016/2017

10 czerwca, jak co roku u progu wakacji, gościliśmy klarnecistów – uczniów i pedagogów z trójmiejskich szkół muzycznych. Koncert „IV Powitanie Lata Z Klarnetem” odbył się w sąsiadującym ze szkołą Kościele Chrystusowym.


20 maja, w pięknej, słonecznej aurze muszla koncertowa sopockiego mola gościła ponownie naszą szkołą. Wystąpili obecni uczniowie, nauczyciele, a także Orkiestra Jubileuszowa z udziałem absolwentów szkoły.


22 kwietnia w muszli koncertowej na sopockim molo, pomimo przenikliwego, jak na tą porę roku zimna, wystąpiliśmy w koncercie na rozpoczęcie sezonu.


 

18 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 10.ADOLF-METZNER-MUSIKWETTBEWERB w niemieckim Frankenthal (Pfalz). W konkursie rywalizowali uczniowie czterech miast partnerskich z Polski, Niemiec i Francji. Jury przyznało naszym uczniom w poszczególnych grupach wiekowych następujące nagrody:

Danuta Szulc-fortepian, I nagroda, uczennica Pani Gabrieli Konkol
Martyna Wydra-flet, I nagroda, uczennica Pani Ewy Synajewskiej-Śmiszek
Marcin Horodecki-skrzypce, I nagroda, uczeń Pana Jarosława Zgieta
Maurycy Czarnecki-fortepian, I nagroda, uczeń Pani Roksany Szreder
Borys Haras-Cejrowski-skrzypce, II nagroda, uczeń Pana Marcina Korczyca
Kinga Szymczak-skrzypce, III nagroda, uczennica Pana Jarosława Zgieta


W piątek 21 października Sala Herbowa Urzędu Miasta była miejscem uroczystego koncertu z okazji 70-lecia istnienia Szkoły. Naszymi gośćmi były władze miasta, absolwenci, byli pracownicy oraz sympatycy Jubilatki. Nie brakowało wspomnień i wzruszeń. Wszak na sali, a co ważniejsze i na scenie, spotkali się uczniowie naszej Szkoły sprzed pięćdziesięciu i więcej lat. Niektórzy z nich specjalnie przyjechali ze Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii. W części oficjalnej obecnym pracownikom Szkoły przyznano nagrody i odznaczenia. W części artystycznej usłyszeliśmy naszych absolwentów. Ukoronowaniem uroczystości był występ Orkiestry Jubileuszowej złożonej z absolwentów i nauczycieli.

 

Fot. Marcin Korczyc


W sobotę 8 października miało miejsce uroczyste „Pasowanie na ucznia” naszych pierwszaków.

Fot. Marcin Korczyc


24 września w muszli koncertowej przy sopockim molo odbył się koncert połączonej orkiestry złożonej z uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz szkoły muzycznej w Karlshamn w Szwecji. Koncert był zwieńczeniem wspólnego projektu, którego pierwszą część stanowił lipcowy występ w Karlshamn.

Fot. Bartłomiej Stachnik